Atakowana jest flora jelitowa psa!

29 czerwca 2020

Czy uszkodzenie flory jelitowej psa jest matką wszystkich obecnych patologii?

Poznajmy ogromną armię, która broni ciała

Bariera jelitowa, z niewidoczną, ale ogromną populacją, reprezentuje pod każdym względem stację graniczną, na której strażnicy kontrolują hordę różnego rodzaju barbarzyńców, identyfikując i wpuszczając tych z odpowiednimi dokumentami, ale blokując, walcząc i odrzucając agresywne i niebezpieczne.

Mikrobiom, miliony miliardów przyjaznych bakterii, jest codziennie atakowany

Problem polega na tym, że ta ogromna populacja milionów miliardów wyspecjalizowanych bakterii została zarejestrowana, aby skutecznie stawić czoła znanym wrogom (wirusy, bakterie, grzyby, substancje toksyczne), podczas gdy od kilku dziesięcioleci ma poważne trudności, ponieważ jest codziennie atakowana przez chemikalia i farmakologiczne pozostałości ukryte we wszystkim, co spożywamy. Są niczym prawdziwi kosmici, których bariera jelitowa nie rozpoznaje.

Kosmici atakują naszą planetę bez trudności

W ten sposób kosmici bez trudu wchodzą do organizmu, uszkadzając lub nawet niszcząc napotkane narządy.

Czy wszystkie substancje chemiczne i farmakologiczne, które pozostają w żywności, są równie toksyczne?

Na szczęście nie, koncepcja, która mówi o tym, że trucizna zależy od dawki jest nadal aktualn, ale oznacza to, że wszystko może być toksyczne, zależy to od stopnia toksyczności, ilości, czasu przyjmowania i indywidualnej wrażliwości tego, który spożywa taki pokarm.

Czy to dotyczy zarówno ludzi, jak i zwierząt?

Absolutnie tak.

Jak się bronić?

Na szczęście ciało bardzo szybko zgłasza, co atakuje florę jelitową psa poprzez pojawiające się objawy. Zarówno dla obserwując siebie jak i nasze zwierzęta domowe, musimy mieć szeroko otwarte oczy i obserwować dolegliwości, które są stale obecne i te, które pojawiają się sporadycznie.

O jakich zakłóceniach mówimy?

Dokładnie te, które opisałem przez ponad 40 lat, różnorodnie połączone, przewlekłe lub nawracające: ciągłe łzawienie i / lub zapalenie spojówek, przewlekłe lub nawracające zapalenie ucha, zapalenie jamy ustnej, zapalenie dziąseł i nieświeży oddech, swędzenie szyi i dolnej części pleców, swędzące zapalenie skóry, suche włosy i ciągłe wypadanie włosów, nieprzyjemny zapach skóry, obsesyjne lizanie łapy, przesadne pragnienie trawy, nadmierne ślinienie się, nocne wymioty soków żołądkowych, wzdęcia, nagła zmiana konsystencji stolca, przewlekła biegunka, zapalenie woreczków odbytu, przewlekłe zapalenie moszny.

Jakie substancje oraz jaka ich ilość powoduje te zaburzenia?

Nadchodzi niespodzianka: Departament Badań i Rozwoju SANYpet odkrył, że wiele z tych zaburzeń jest spowodowanych mączką mięsno-kostną z intensywnej hodowli, ponieważ bardzo, bardzo często, skażone toksycznymi pozostałościami oksytetracykliny. Antybiotyk ten nadal jest szeroko i legalnie stosowana w wielu częściach świata w intensywnej hodowli, zwłaszcza kurczaków i indyków.

Co możemy z tym zrobić?

Rozwiązaniem chroniącym florę jelitową psa jest wyeliminowanie pokarmów zawierających te mąki: jeśli to jest przyczyną to eliminacja spowoduje zniknięcie dolegliwości.

Na co zamienić obecną karmę?

Używanie żywności opartej na złowionych rybach lub ekologicznych mięsach lub mięsach niepochodzących z intensywnej hodowli.

Czy można stosować przekąski?

Tylko jeśli są oparte na tych samych zasadach.

A jeśli objawy nie znikną?

Surowce, które składają się na dietę psa, będą eliminowane jeden po drugim: będziesz zaskoczony, widząc, że prawie zawsze kluczem jest uzyskanie odpowiedniego pokarmu.

Zobaczyć to uwierzyć…

Dr Sergio Canello

Założyciel i szef Działu Badań SANYpet
Lekarz weterynarii i międzynarodowy ekspert w zakresie chorób przenoszonych przez żywność