Dokonywanie badań naukowych dotyczących żywienia psów i kotów wymaga uwzględnienia i identyfikowania czynników ryzyka związanych z żywnością. Oznacza to również tworzenie specjalnych receptur w celu utrzymania i wzmocnienia zdrowia naszych zwierząt, a gdy ich zdrowie nie poprawia się, opracowanie diety, która może pomóc w procesie leczenia. Dzięki temu te preparaty rzeczywiście działają.

Zdrowie przez żywienie

Ludzie, którzy za tym stoją w SANYpet to dział ds. badań i rozwoju, zespół złożony ze specjalistów wysoko wyspecjalizowanych w dziedzinie odżywiania i stale współpracujących z ważnymi uczelniami włoskimi i ośrodkami badawczymi. Rezultatem tej ciężkiej pracy jest ponad 25 artykułów naukowych w międzynarodowych czasopismach naukowych i wielu badaniach wieloośrodkowych, skupiających się na ostatecznej misji Sanypet: Zdrowie przez żywienie.

Odżywianie jest podstawą homeostazy (zdolności organizmu do zachowania zdrowia) a zatem pełni istotną rolę. Jak więc nasze zwierzęta mogą jeść prawidłowo? W jaki sposób możemy zagwarantować najlepszą dietę naszym psom i kotom?

Udało nam się pokonać wszelkie infekcje i pasożyty ale ciągle  stajemy w obliczu ogromnego zagrożenia jakim jest zanieczyszczenie środowiska. Ma ono duży wpływ zwłaszcza w odniesieniu do niskiego poziomu omega-3 w pożywieniu ludzi i zwierząt.

W obliczu tych wrogów, psy i koty są nieświadomymi i niewinnymi ofiarami. Nieustannie przebywają z nami więc nasze błędy mają również konsekwencje dla nich. Co boli nas, też je boli.

Rozwiązanie: całkowita eliminacja zagrożeń

Rozwiązanie jest tylko jedno: dążenie do wyeliminowania wszystkiego, co jest szkodliwe dla naszej diety i dodanie wszystkiego, czego w niej brakuje. Trzeba pomóc organizmowi w zwalczaniu chemikaliów i farmakologicznych zanieczyszczeń za pomocą roślin leczniczych i kwasów Omega-3.

SANYpet zidentyfikował naszego wroga publicznego, a jego nazwa to oksytetracyklina – antybiotyk legalnie i szeroko stosowany w hodowlach przemysłowych. Od początku swojej pracy dr Sergio Canello, założyciel firmy SANYpet, podejrzewał jej toksyczność. Badania w tej kwestii trwały rok i hipoteza została potwierdzona naukowo.

Jakie jest zatem rozwiązanie? Jak możemy uniknąć cierpienia naszych zwierząt, czasochłonnych terapii i kosztów leczenia?

Odpowiedź jest prosta, ale potężna w swojej przejrzystości: odżywianie w najlepszym wydaniu. To główny cel naszego działu badawczo-rozwojowego: tworzenie zdrowej, pożywnej i funkcjonalnej żywności.

W świecie, w którym organizm jest nieustannie atakowany różnego rodzaju chemikaliami, badania naukowe firmy SANYpet rozwijały diety o szczególnym celu: zachowania zwierząt w doskonałym zdrowiu, dając im najlepsze wsparcie żywieniowe i smakowite pożywienie. Opracowaliśmy również funkcjonalne diety, których celem jest pomaganie zwierzętom w pokonywaniu wszystkich najczęstszych patologii. Pomagamy psom i kotom stawać się coraz zdrowszymi, jak najszybciej.

Wszystkie linie FORZA10 są zgodne z tą samą filozofią:

  • Wykorzystanie źródeł białek pozbawionych pozostałości oksytetracykliny: surowych surowców (ryb i mięsa) pochodzących z Nowej Zelandii i Islandii.
  • Uwzględniając niezwykłą naturę, dodajemy do naszych produktów leczniczych rośliny i zioła o właściwościach przeciwutleniających i immunologicznych, które neutralizują działanie oksytetracykliny.
  • Podniesienie zawartości omega-3, aby zrównoważyć stosunek Omega-3 do Omega-6. Niestosowanie żadnych środków wzmacniających smak, barwników spożywczych i syntetycznych środków konserwujących. Proste preparaty i nieinwazyjne badania na zwierzętach. Firma SANYpet stosuje wyłącznie badania kliniczne i protokoły dotyczące weterynaryjnych badań przeprowadzonych na zwierzętach prywatnych, dążących do współpracy uniwersytetów, uniwersyteckich szpitali weterynaryjnych, liderów opinii i uznanych na świecie lekarzy weterynarii.