Cukrzyca u kotów: Specjalna karma!

Cukrzyca u kotów: Specjalna karma!
21 stycznia 2019

Czy karma dla zwierząt jest w stanie wyleczyć cukrzycę uzależniającą kota od insuliny?

Departament badań i rozwoju Forza10, prowadzony przez chirurga weterynaryjnego Sergio Canello jednoznacznie wykazał w ponad 25 badaniach klinicznych i naukowych opublikowanych w prestiżowych międzynarodowych periodykach, że przewlekłe reakcje zapalne dotykające najprzeróżniejsze organy u psów i kotów spontanicznie ustępują podczas stosowania diet Forza10 Active.

Wszystkie diety Active charakteryzują się:

  • Całkowitą eliminacją mięsa kurcząt i indyków z hodowli przemysłowych (ze względu na nieustanną obecność pozostałości oksytetracykliny – antybiotyku powszechnie i legalnie stosowanego w hodowli drobiu)
  • Dodatkiem konkretnych grup odpowiednio wymierzonych roślin, standaryzowanych i oferujących działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, antytoksyczne i regulujące układ odpornościowy
  • Znaczną ilością nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega3

Ostatnim narządem, będącym wciąż w trakcie zaawansowanych badań jest trzustka. Badania mają na celu zweryfikować czy ta toksyna (oksytetracyklina) może uszkodzić wysepki trzustkowe do tego stopnia aby wywołać cukrzycę. Wstępne wyniki są na tyle ewidentne, że nie pozostawiają wątpliwości co do wyniku: nasza receptura Forza10 Diabetic Wet Formula w znacznym odsetku badanych przypadków doprowadziła do „odblokowania” produkcji insuliny, co skutkowało zminimalizowaniem ilości zastrzyków, a w niektórych przypadkach nawet do ich całkowitej eliminacji.

WAŻNE

Skonsultuj się ze swoim weterynarzem przed zastosowaniem produktu. W rzeczywistości możliwości Forza10 Diabetic do częściowego bądź całkowitego przywrócenia produkcji insuliny mogą prowadzić do przekroczenia poziomów insuliny (tej produkowanej jak i tej wstrzykiwanej) co z kolei może skutkować niebezpieczną hipoglikemią. Weterynarz powinien regularnie sprawdzać poziom glukozy w celu dostosowania dawki insuliny do aktualnych potrzeb.