Czyste składniki = bezpieczna i zdrowa karma

W celu zagwarantowania naszej misji “zdrowie poprzez żywienie” zdecydowaliśmy się na stosowanie ograniczonej liczby surowców o doskonałej jakości, zapewniając tym samym dokładną kontrolę oraz bezpieczeństwo w całym procesie produkcyjnym.

Dziś nasz świat podlega znacznej ilości zanieczyszczeń – nie tylko w naszym środowisku, ale także jako zanieczyszczenia w żywności co ma negatywne skutki zdrowotne zarówno dla ludzi jak i dla naszych psów i kotów. Dlatego musimy decydować o wyborze jedzenia dla siebie i naszych zwierząt domowych. Jednak nawet staranny wybór nie jest gwarancją zdrowej żywności. Ważne jest również, aby ciało “oczyścić” z substancji, z którymi stale się kontaktuje. FORZA10 pielęgnuje tą filozofię, tworząc czyste receptury oparte na 20 latach wiedzy o fitoterapii, a także ciągłych badaniach nad pozyskiwaniem najczystszych i najzdrowszych surowców.

Ale jak możemy wybrać czyste składniki? Jak możemy zapewnić, że są one wolne od zanieczyszczeń?

Czyste składniki i czyste źródła: Islandia i Nowa Zelandia

Dosłownie udaliśmy się na “krańce świata”, aby znaleźć najczystsze białka. Naszym odkryciem okazały się czyste wody Islandii, nieskażone zanieczyszczeniami i metalami ciężkimi oraz wielkie zielone tereny, gdzie zwierzęta pasą się na wolności. Podobnie tereny znajdują się również w Nowej Zelandii, gdzie natura rozciąga swój łagodny płaszcz.

Źródła białka FORZA10 pochodzą ze złowionych na otwartym morzu ryb (w większości naszych diet) ponieważ posiadają one wiele prestiżowych wartości: mają bardzo wysoką wartość biologiczną, mają niewielkie ryzyko toksycznych pozostałości farmakologicznych i chemicznych (w tym brak oksytetracykliny, którą zidentyfikowaliśmy jako wroga numer jeden dla zdrowia naszych zwierząt domowych). Oczywiście ryby są też najlepszym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6  oraz witaminy B12, fosforu i selenu.

Z biegiem czasu wprowadziliśmy również do karm FORZA10 źródła białka inne niż ryby. Oczywiście te zwierzęta nie są hodowane przemysłowo, aby nie zawierały szkodliwych pozostałości farmakologicznych i chemicznych. Stosujemy wyłącznie jagnięcinę i dziczyznę naturalnie hodowaną  z Nowej Zelandii i Islandii oraz certyfikowanego ekologicznie mięsa kurczaka lub pochodzącego z islandzkiej hodowli ekstensywnej.

Powiedz NIE dla oksytetracykliny!

FORZA10 walczy z tym wrogiem, wytwarzając pokarmy dla zwierząt domowych, które nie zawierają oksytetracykliny, jednego z najbardziej toksycznych i szkodliwych chemicznych i farmakologicznych zanieczyszczeń dla zdrowia zwierząt Poprzez analizę zaburzeń dr Sergio Canello i jego zespół mogli odkryć i naukowo udowodnić toksyczność tego antybiotyku, szeroko i legalnie stosowanego w intensywnych hodowlach na całym świecie.

Powiedz nie dla zanieczyszczeń i substancji chemicznych!

Szczególną uwagę poświęca się analizie w celu wykrycia najbardziej niebezpiecznych substancji, takich jak aflatoksyny melaminy, dioksynę i PCB oraz metali ciężkich. Surowce są pobierane i kontrolowane w firmie (ponad 5000 kontroli rocznie) i są akceptowane tylko wtedy, gdy wszystkie kontrole tych niebezpiecznych substancji zanieczyszczających są negatywne. FORZA10 nie stosuje w swoich karmach środków wzmacniających smak, barwników i syntetycznych środków konserwujących.

Kontrole

Firma FORZA10 opracowała narzędzia techniczne i ścisłe procedury kontrolne, które umożliwiają dokładne monitorowanie całego łańcucha produkcyjnego. Wszystkie przychodzące surowce są kierowane na kontrole i szczegółowe analizy. Sama struktura jest wyposażona w przyrządy zdolne do analizy w czasie rzeczywistym, takie jak spektrometr (NIR), który jest w stanie zidentyfikować 900 najbardziej powszechnych zanieczyszczeń. Używamy również akredytowanych zewnętrznych laboratoriów do wykrywania niebezpiecznych substancji zanieczyszczających podlegających ostrzeżeniom zdrowotnym, stale informowanych przez system R.A.S.F.F. (Rapid Alert System for Food And Feed) z Unii Europejskiej.

Karma Bio

FORZA10 stworzyła linię Bio Line dla tych, którzy chcą gwarancji jeszcze większej kontroli i certyfikowanej jakości, więc nie ma żadnych wątpliwości co do jakości pożywienia. Wśród tych karm jest dieta wegańska, 100% wegetariańska, która posiada certyfikat VeganOk. Surowce, takie jak ryż i kukurydza, pochodzą z Włoch, są organiczne i podlegają ścisłej kontroli przez organizację i jednostkę certyfikującą (C.C.P.B.).

Certyfikowana fabryka karmy FORZA10 Bio

Nasza fabryka w Padwie była pierwszą w Europie zaprojektowaną i skonstruowaną specjalnie pod kątem certyfikacji ekologicznej.

Wszystkie suche karmy FORZA10 produkowane są w zakładzie produkcyjnym Padova SANYpet, wyposażonym w metody produkcyjne zapewniające doskonałe parametry odżywcze, jednolitość, strawność, smakowitość i ochronę.