Fitoterapia: co to jest?

Gdy medycyna zaczęła poznawać potęgę phytonu, czyli roślin, powstała nowa dziecina – fitoterapia. Jest to badanie substancji czynnych zawartych w roślinach, które mogą polepszyć stan zdrowia i samopoczucia lub nawet leczyć i zapobiegać chorobom. Nie tylko ludzie, ale koty i psy również mogą korzystać z elementów fitoterapeutycznych.

Fitoterapia

Rośliny rozwinęły silne systemy obronne, które chronią je przed grzybami, wirusami, owadami, drobnoustrojami, a nawet promieniowaniem UV. Chroniąc się poprzez wytwarzanie substancji przeciwutleniających, takich jak polifenole: flawonony, flawony, katechiny, antocyjany i flawonoidy.

Ludzie potrzebują więcej niż tylko makroskładników, takich jak: białka, węglowodany, tłuszcze, włókna i minerały. Do zbalansowanej diety potrzebne są również mikroelementy, takie jak: witaminy, pierwiastki oligo, niezbędne kwasy tłuszczowe, enzymy i przeciwutleniające składniki roślinne. I podobnie potrzeby mają nasi czteronożni przyjaciele. Osiągnięcie homeostazy (zdolność organizmu do utrzymania doskonałego stanu zdrowia( nie jest możliwe bez zdrowej i kompletnej diety. Nasze karmy są czymś więcej niż karmą dla zwierząt domowych, są nutraceutyczne, są lekiem i pożywieniem jednocześnie.

Aktywne składniki roślin

Ich zdolności lecznicze można znaleźć w liściach, w kwiatach lub owocach, w korzeniach i kłączach.

Niektóre ekstrakty są szczególnie przydatne do regulowania układu odpornościowego organizmu w celu rozwiązywania problemów takich jak: zapalenie skóry, wysypka skórna, zapalenie spojówek, problemy z jelitami,  zapalenie jamy ustnej i górnych dróg oddechowych oraz zaburzenia słuchu.

Aktywne składniki roślin są również użyteczne we wspieraniu organizmu w obronie przed zanieczyszczeniami dostarczanymi w żywność. Mogą nawet pomóc chronić przed chorobami związanymi z promieniowaniem elektromagnetycznym, drobnym pyłem i gazami radioaktywnymi, takimi jak radon.

Oprócz swojej roli we wzmacnianiu układu immunologicznego, dieta bogata w przeciwutleniacze oferuje organizmowi wymaganą ilość mikro i makro składników odżywczych.

Fitoterapia w karmach Forza10

Fito-ekstrakty (nie dodawane przy użyciu szkodliwych środków chemicznych) w połączeniu z Omega 3 należą do podstawowych zasad diety SANYpet FORZA10. SANYpet – lider w walce z chorobami nietolerancji u zwierząt domowych od ponad 20 lat. Wspierany wiedzą i umiejętnościami Gianandrea Guidettiego, badacza i wiodącego eksperta medycyny ziołowej w hodowli zwierząt gospodarskich.