Karmienie starszych kotów: Mr. Fruit Senior

1 czerwca 2020

Stary kot

Ach, dobre czasy, kiedy twój kot przeskoczył bramę jednym skokiem i uciekł w poszukiwaniu nowych przygód i pięknych kotów (lub kotek!). Jednak w pewnym wieku ciężar lat nieuchronnie daje o sobie znać.

Problemy starszego kota

Koty, podobnie jak my, mają różne potrzeby w zależności od etapu życia.  Forza10 pomyślała o każdym z nich, tworząc serię karm Mr Fruit, które różnią się obecnością owoców, których najbardziej potrzebują konkretne koty.

Stare koty, często zmagające się z różnymi dolegliwościami i problemami zdrowotnymi, nie zostały w tej linii zapomniane. Z wiekiem kot może stać się spokojniejszy i bardziej domowy. Jednak może to wynikać z chorób takich jak przewlekła niewydolność nerek lub zapalenie kości i stawów, które kot niejako maskuje dłuższym snem i spokojniejszym zachowaniem. Metabolizm starszego kota spowalnia, potencjalnie prowadząc do nadwagi, ponadto jest w stanie przyswoić mniej składników odżywczych z tego, co je, i może mieć problemy z zębami lub cierpieć na nadczynność tarczycy.


Najlepsze odżywianie dla starszego kota

Aby kontrolować spożycie białka i tłuszczu, ułatwić metabolizm składników odżywczych i utrzymać kota witalności i aktywności w starszym wieku, Dział Badań i Rozwoju SANYpet – FORZA10 stworzył Mr Fruit Senior. Kurczak wysokiej jakości łączy się ze specyficznymi właściwościami czerwonych owoców:

  • Porzeczka: naturalnie bogata w przeciwutleniacze przydatne w walce ze starzeniem się komórek.
  • Malina: zapewnia wysoką zawartość energii i jest bogata w witaminy i minerały, aby wzmocnić organizm.
  • Jagoda: ochrania układ sercowo-naczyniowy, ma korzystny wpływ na oczy.
  • Marakuja: wysoka zawartość błonnika, witamin i minerałów, które ułatwiają trawienie.
  • Granat: symbol długowieczności, zachowuje funkcjonalność i integralność stawów.

 

Myślisz, że bez Mr Fruit Senior, Tom miałby siłę ścigać Jerry’ego przez te wszystkie lata?