Małe psy: zasady żywienia

Małe psy: zasady żywienia
2 grudnia 2019

Karmienie małych psów

Jeśli chodzi o karmienie małych psów, w pierwszej kolejności należy ocenić ich rozwój fizyczny. W wieku 8 miesięcy, w rzeczywistości można je uważać za dorosłe, a więc konieczna jest zmiana jedzenia oraz racji żywnościowych.

Właściwe żywienie może zredukować występowanie niektórych schorzeń, typowych dla małych psów, takich jak nieświeży oddech, kamień nazębny i łzawienie (w przypadku Shih-Tzu).

Nie wolno zapominać o rozwoju mięśni i szkieletu, bo nawet, jeśli są to psy małych rozmiarów, także u nich mogą występować patologie kostno-stawowe, takie same jak w przypadku dużych psów. Na przykład, typowe dla pinczerów przemieszczenie rzepki, bywa często niedoceniane. Żywność, w szczególności określone produkty spożywcze (dietetyczne) powszechnie nazywane nutraceutykami (z połączenia składników odżywczych i farmaceutycznych) może wspomagać psa w ograniczaniu niektórych przypadłości.

Wreszcie, należy zwrócić uwagę na dawki. Nie jest trywializmem stwierdzenie, że te małe psy potrzebują małych dawek. W ich przypadku jeden dodatkowy herbatnik może mieć ogromne znaczenie.

Zachowanie małych psów

David nie obawiał się Goliata, podobnie małe psy często nie boją się innych istot obecnych w ich pobliżu i otoczeniu. Psy te często mają silny charakter i są przedsiębiorcze z natury. Częstym błędem jest trzymanie ich zawsze pod kontrolą, noszenie na rękach lub w torebkach, co, jeśli powtarza się często, może stać się źródłem frustracji. To nie jest wypchane zwierzę, ale pies, który ma te same potrzeby jak inne psy: potrzebę socjalizacji i potrzebę poznawania miejsc także poza swoim terytorium.

Mały pies jest dla Was wygodny, jeśli mieszkacie w mieszkaniu, ale to nie znaczy, że to mu wystarcza. Błędem jest pozostawianie go wewnątrz murów, proporcjonalnych do budowy zwierzęcia. Spacery mogą być nawet krótsze, ale muszą być.

Zasady i spostrzeżenia

Zasady obowiązujące dla małych nich są zatem takie same jak dla wszystkich innych psów. Co jeszcze powinniśmy rozważyć, oprócz tego, co już zostało powiedziane, zanim przygarniemy małego psa? Jeśli jesteście osobami, które dużo podróżują, mały pies będzie niewątpliwie bardzo wygodny. W szczególności podczas podróży lotniczych, kiedy może przebywać u Waszego boku, a nie pod pokładem.

Jednakże zawsze należy pamiętać, że adopcja psa musi być wyborem odpowiedzialnym i świadomym. Dowiedzcie się o nim u źródeł, tak abyście mogli dać mu to co najlepsze i w pełni cieszyć się wspaniałą relacją, która zostanie nawiązana między Wami, pamiętając o żywności: powinna ona być kompletna i zdrowa, zawierać czyste składniki, dobrane według jego upodobań i jego charakteru oraz, jeśli to możliwe, wzbogacona o ważne ekstrakty fitoterapeutyczne.

Nasze porady

Mini Maintenace z rybą to karma opracowana z myślą o małych psach (do 10 kg), na bazie sardelii poławianych na otwartym morzy. Karmę można stosować począwszy od 8 miesiąca i przez całe życie psa.

Wielkość chrupków jest również dostosowana do małych psów, które potrzebują pokarmu proporcjonalnego do ich pyszczka i zdolności do żucia.

Specyficzna formuła i czyste składniki, pochodzące z czystych źródeł, sprzyjają harmonijnemu rozwojowi krzywej wzrostu i mięśni szkieletowych Waszego psa.

Linia Maintenance oferuje zintegrowany plan żywieniowy, w którym pokarm suchy, mokry i przekąski są ze sobą skoordynowane i wzajemnie się uzupełniają w synergiczny i skuteczny sposób.