Objawy nietolerancji pokarmowych u psów

24 sierpnia 2020

Choroby przenoszone przez żywność

Przed wyszczególnieniem objawów nietolerancji pokarmowych u psów należy uświadomić sobie, jak w ciągu ostatnich 50 lat liczba nietolerancji pokarmowych dramatycznie wzrosła zarówno u ludzi, jak i zwierząt domowych. Niestety wzrost ten idzie w parze z coraz bardziej powszechnym stosowaniem chemii i farmakologii. Choroby przenoszone przez żywność, o wiele bardziej powszechne, niż można sobie wyobrazić, wpływają w mniej lub bardziej poważny sposób na większość psów i kotów.

Objawy nietolerancji pokarmowej u psów – najczęstsze

Reakcje rozwijają się głównie na:

  • skóra (ze swędzeniem, łupieżem, zaczerwienieniem, łojotokiem, zapaleniem skóry, lizaniem łap, suchą i matową sierścią)
  • oko (ze stałym łzawieniem oczu, zaczerwienieniem i zapaleniem spojówek)
  • ucho (z drżeniem, zaczerwienieniem i zapaleniem ucha)
  • jama ustna (z cuchnącym oddechem, nadprodukcją kamienia nazębnego, przewlekłym zapaleniem dziąseł i zapaleniem jamy ustnej, zapaleniem krtani i zapaleniem gardła)
  • przewód pokarmowy (z porannymi wymiotami na czczo, nadmiernym pragnieniem jedzenia trawy, wzdęciami, biegunką lub zaparciami)
  • układ moczowo-płciowy (zespoły nefrologiczne, zapalenie pęcherza moczowego, także krwotoczne, problemy z płodnością, zaburzenia ciąży i porodu)
  • układ mięśniowo-szkieletowy (zaburzenia wzrostu, otyłość).

Świadomość czy reakcja obronna?

Wiele objawów nietolerancji pokarmowej u psów, które wymieniliśmy, nie jest zwykle wiązanych z karmieniem. Objawy te są zwykle błędnie przypisywane zjawiskom uczulającym na różne białka (wołowina, wieprzowina, kurczak itp.). Przekonanie to prowadzi różne branże do ciągłego poszukiwania nowych źródeł białka (baranina, jeleń, zwierzyna w ogóle). Wynika to z przekonania, że ​​psy i koty nie mogły rozwinąć nadwrażliwości na białka, których nigdy nie spotkały w swoim żywieniu. W rzeczywistości faktyczne uczulenie na białka występuje rzadko (beta / laktoglobulina, kazeina i glutamina). Z drugiej strony, jak już wspomniano, nowe formy reakcji na jeden lub więcej metabolitów substancji farmakologicznie czynnych obecnych w mięsie zwierząt hodowanych przemysłowo są bardzo częste.

W praktyce organizm „zarządza” ksenobiotykami mięsa (ale także wielu innych produktów spożywczych), uruchamiając dwa podstawowe mechanizmy obronne: bezpośrednie wydalenie, szczególnie z wymiotami i biegunką i / lub proces zapalny, który, jak wiemy, jest głównym procesem uzdrawiania. Jeśli wprowadzanie podawanie newralgicznych substancji następuje stale, to proces zapalny nieuchronnie stanie się przewlekły.

Ale w takim razie co jest przyczyna?

Przyczyną jest sama dieta, na którą niestety w coraz większym stopniu wpływa chemia i farmakologia. Departament Badań i Rozwoju SANYpet – FORZA10 studiuje ten temat od ponad 20 lat, w oparciu o intuicję dr Sergio Canello.

Z tego powodu zmiana karmienia może często mieć kluczowe znaczenie dla zdrowia twojego psa lub kota.

Rozwiązanie

Wybierz czyste składniki, ryby złowione na otwartym morzu lub mięso z rozległych gospodarstw, a także stosowanie substancji botanicznych i odpowiednie ilości Omega3. W ten sposób organizm zostaje przywrócony do naturalnej równowagi, pozwalając mu funkcjonować i istnieć tak, jak został zaprojektowany zgodnie z naturą. W ten sposób wiele patologii cofa się w krótkim czasie.

Niekorzystne reakcje na jedzenie są częstym wątkiem

Przeprowadziliśmy ponad 30 badań naukowych we współpracy z uniwersytetami, ośrodkami badawczymi i freelancerami, publikując je w prestiżowych międzynarodowych czasopismach naukowych. Stwierdzamy, że dieta o wyżej wymienionych wymaganiach jest w stanie odwrócić bardzo dużą listę objawów nietolerancji pokarmowych u psów. Od najczęstszych do absolutnie nieoczekiwanych, takich jak płodność, dysfunkcje układu odpornościowego, a nawet zachowań lękowych. Otworzyliśmy nowe granice w tej dziedzinie badań. „Jesteśmy tym, co jemy” wydaje się coraz bardziej aktualne.