Ochrona stawów szczeniąt i dorosłych psów

Ochrona stawów szczeniąt i dorosłych psów
25 stycznia 2021

Ochrona stawów – FORZA10 Puppy Condro Active

SANYpet, po latach badań, był w stanie podkreślić wyraźną różnorodność krzywych wzrostu oraz poziom zwinności i dynamizmu szczeniąt karmionych naszą oryginalną formułą (FORZA10 Puppy Condro Active) w porównaniu do szczeniąt poddanych tradycyjnej diecie podobnego zakresu (badanie kliniczne Puppy Condro Active Cane).
W innym badaniu, które ma zostać opublikowane, potwierdzono zdolność do łagodzenia lub unikania widocznych objawów klinicznych, nawet w obecności dysplazji lub rozszczepienia osteochondritis, bez konieczności wymuszonego ograniczenia normalnej aktywności. 
Literatura naukowa przypisuje wielu z tych patologii wysoką zdolność przenoszenia genów. Jednak w świetle wyników uzyskanych dzięki przeprowadzonym badaniom firma jest przekonana, że ​​składnik genetyczny jest mniej istotny niż się powszechnie uważa, a zamiast tego to element środowiskowy, a w szczególności żywienie, odgrywa dominującą rolę.

Nieprawidłowy wzrost szczeniaków

W ostatnich latach wzrost szczeniaka jakiejkolwiek rasy stał się mniej harmonijny. Osobniki ras średnich lub olbrzymich w ciągu zaledwie sześciu do siedmiu miesięcy osiągają prawie budowę dorosłego psa.

Prawdziwe przyczyny tego zmienionego tempa wzrostu

Uważamy, że rzeczywistymi przyczynami tego zjawiska są:
  • Brak odpowiednich i niezbędnych ilości Omega3 w zdecydowanej większości karmy dla zwierząt domowych na rynku.
  • Nadmiar Omega6, wynikający ze stosowania zbóż, które nie są odpowiednio zbilansowane białkami i tłuszczami bogatymi w Omega3 (ryby i olej rybny). Nadmiar Omega6 sprzyja stanowi prozapalnemu i wywołuje nieprawidłową proliferację wszystkich linii komórkowych, zwłaszcza tłuszczowych, stwarzając warunki do zachwiania równowagi między masą beztłuszczową a masą tłuszczową.
  • Mąki mięsne uprawiane intensywnie odgrywają rolę w powstawaniu zjawisk nietolerancji pokarmowej u zwierząt domowych, dlatego SanyPet prowadzi badania w tym zakresie.
  • Zmniejszona skuteczność jako podstawowy mechanizm obronny układu odpornościowego, osłabiana właśnie przez systematyczną agresję pozostałości farmakologicznych zawartych w pożywieniu

Wzrost liczby przypadków dysplazji i  osteochondritis

Wszystkie te czynniki powodują przeciążenie układu mięśniowo-szkieletowego, kładąc podwaliny pod początek patologii kostno-stawowych, takich jak rozwarstwienie osteochondritis, dysplazja i różne wady pionowe, które w ostatnim czasie występują znacznie częściej niż kiedyś.

Krokiet: specjalna formuła, dzięki zastosowaniu ryb jako źródła białka o wysokiej wartości biologicznej, ryżu jako źródła węglowodanów oraz oleju rybnego jako źródła Omega3, a także stanowiący skuteczną dietę na redukcję z bardzo częstych nietolerancji pokarmowych, znacznie redukuje i zapewnia wszystkie elementy niezbędne do zrównoważonego wzrostu, znacznie zmniejszając prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń kostno-stawowych.

Tabletka: działanie chroniące wspomagane jest dodatkiem naturalnych składników zawartych w specjalnych tabletkach, tworzonych dzięki opatentowanej technologii Active Fresh System, aby zapewnić ochronę skuteczności delikatnych naturalnych ekstraktów. Wybrane ochronne substancje są znacznie lepiej tolerowane niż zwykłe suplementy i faktycznie można je przyjmować codziennie bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.

Unikalna formuła Puppy Condro Active pozwala na zrównoważony rozwój prowadzący do zdrowego życia. Efekty tej diety w fazie wzrostu będą widoczne nawet po wielu latach ograniczając w dojrzałym wieku pojawienie się schorzeń zwyrodnieniowych układu mięśniowo-szkieletowego.

Pies dorosły i dojrzały lub cierpiący na patologie narządu ruchu

W dzisiejszym społeczeństwie dorosłe lub starzejące się psy, niezależnie od wielkości i rasy, mają styl życia, który nie dostosowuje się odpowiednio do rzeczywistych potrzeb fizjologicznych. Pomyśl tylko, jak ograniczony jest czas przeznaczony na ćwiczenia w porównaniu z tym, co byłoby konieczne, nawet w przypadku najbardziej uważnych i opiekuńczych właścicieli. Do tego należy dodać ładunek toksyn, z którymi zwierzę ma kontakt przez środowisko, a zwłaszcza z pożywieniem.

Konsekwentne ćwiczenia fizyczne to główny mechanizm utrzymujący sylwetkę i eliminujący gromadzące się codziennie substancje obce, a ich niedobór wywołuje podwójnie negatywny efekt:

  • Postępujący rozpad struktury mięśniowo-ścięgnistej.
  • Trudności ze strony organizmu w usuwaniu toksyn.

Staje się zatem jasne, że niezbędna jest zatem dieta ukierunkowana na zaspokojenie tych potrzeb psa, minimalizująca możliwość przyjmowania toksycznych substancji obecnych w surowcach, i bogato zintegrowana z przeciwutleniaczami (pomagającymi w eliminacji wolnych rodników) oraz dobroczynnymi kwasami tłuszczowymi Omega3 (niezbędnymi do utrzymania elastyczności i wydajności struktur mięśniowo-szkieletowych).

Idealną syntezą potrzeb opisanych powyżej jest Forza10 Adult Condro Active All Breeds, specjalna pełnoporcjowa karma stworzona właśnie po to, aby promować doskonały stan sprawności fizycznej i minimalizować postępowanie patologii układu mięśniowo-szkieletowego.

Adult Condro Active All Breeds jest również wskazany do zarządzania delikatną fazą dojrzałości (po siedmiu-dziewięciu miesiącach), ale także do wspierania psów dotkniętych patologiami kostno-stawowymi z wyraźnymi objawami. Specyficzny preparat, który łączy w sobie substancje o działaniu ochronnym (roślinna glukozamina, siarczan chondroityny), roślin (Boswellia serrata, Arpagophytum procumbens) oraz ochronnym działaniu chitozanu na błonę śluzową żołądka, jest wskazany w zwalczaniu i nawet w zmniejszaniu bólu związanego z przewlekłymi problemami z kośćmi i stawami, zmniejszając potrzebę uciekania się do klasycznych leków przeciwzapalnych, które chociaż są skuteczne w łagodzeniu bólu, są również znane ze swoich skutków ubocznych.

Adult Condro Active All Breeds to także karma dwuskładnikowa, charakteryzująca się:

  • Krokiet: na bazie ryb jako jedyne źródło białka, co zapewnia redukcję nietolerancji pokarmowych, hipoalergiczny ryż oraz duże ilości oleju rybnego, bogatego w kwasy Omega3. W żywieniu „białko idealne” to takie, które zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy w takich ilościach, aby zaspokoić potrzeby tych, którzy je spożywają. Dlatego dla celów żywieniowych i zdrowotnych ważne jest, aby źródło białka miało prawidłowy profil aminokwasowy, a także było lekkostrawne. Doskonały stosunek między Omega3 i Omega6 wynoszący 1: 4, idealny do zapewnienia równowagi układu mięśniowo-szkieletowego przez całą fazę dorosłości lub w okresie starzenia.
  • Tabletka: działanie chroniące wspomagane jest dodatkiem naturalnych składników zawartych w specjalnych tabletkach, stworzonych dzięki opatentowanej technologii Active Fresh System, aby zapewnić ochronę skuteczności delikatnych naturalnych ekstraktów. Wybrane substancje chondroprotekcyjne są znacznie lepiej tolerowane niż zwykłe suplementy i faktycznie można je przyjmować codziennie bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Produkt może być używany przez długi czas lub przez całe życie zwierzęcia, z oczywistymi korzyściami dla ogólnego stanu zdrowia, w szczególności dla układu mięśniowo-szkieletowego.

Jeśli uważasz, że ten artykuł może pomóc, udostępnij go.