RZECZYWISTE WYNIKI BADAŃ HOLISTYCZNYCH

Która marka jest naprawdę holistyczna?

Większość marek w odniesieniu do produktów dla zwierząt domowych używa słowa “holistyczna” tylko do celów marketingowych.
FORZA10 uważa, że ​​każdy powinien wiedzieć, jak wybrać prawdziwą holistyczną karmę dla zwierząt domowych.

Wymieniliśmy 7 kryteriów pozwalających świadomie wybrać najlepszą karmę dla Twojego psa:

1. Produkty nie mogą zawierać mięsa z hodowli przemysłowej oraz pozostałości chemicznych, hormonów ani antybiotyków.
2. Produkt musi zawierać składniki najwyższej jakości, takie jak stosowane w żywności dla ludzi, bez dodatków konserwantów lub wzmacniaczy smaku.
3. Produkt powinien zawierać pojedyncze źródło białka i jedno źródło pozbawionych glutenu węglowodanów.
4. Powinien zawierać odpowiednią ilość i stosunek Omega3 i Omega6.
5. Powinien zawierać zioła, ekstrakt z owoców i roślin.
6. Składniki odżywcze powinny być utrzymywane w świeżym stanie, nie zniszczone podczas procesu produkcji.
7. Karma musi być produkowana we własnej fabryce producenta, nie zlecona zewnętrznym firmom.

Wszystkie produkty dla psów FORZA10 są produkowane z zachowaniem tych 7 kryteriów.


Najważniejszym składnikiem karmy dla zwierząt domowych jest białko.
Mięso musi pochodzić z nieprzemysłowych hodowli zwierząt, certyfikowanego mięsa ekologicznego lub ryb łowionych na dzikich łowiskach.
Surowiec nie może zawierać pozostałości farmaceutycznych i chemicznych, takich jak hormony lub oksytetracyklina i inne antybiotyki, które są bardzo toksyczne dla nas i naszych zwierząt domowych.
Są jedną z głównych przyczyn nietolerancji pokarmowej, alergii i innych problemów zdrowotnych.
Wiele produktów dla zwierząt domowych jest powszechnie wytwarzanych ze składników niższej jakości niż żywność dla ludzi. Zawiera również substancje chemiczne, syntetyczne środki konserwujące (BHA, BHT i etoksyquin) oraz środki smakowo-zapachowe w celu zwiększenia smakowitości żywności oraz możliwości  długiego przechowywania. Zdrowie zwierząt nie jest ważne dla takich producentów.
Te substancje nigdy nie są obecne w prawdziwej holistycznej karmie dla zwierząt domowych, ponieważ są szkodliwe i toksyczne.
FORZA10 korzysta wyłącznie z naturalnych wyciągów tokoferoli o właściwościami konserwującymi, aby utrzymać świeżość.
Kompletna i naturalna żywność musi być hipoalergiczna, zawierać pojedyncze źródło pozbawionych glutenu węglowodanów i pojedyncze źródło białka.
Połączenie różnych węglowodanów jest często narzędziem marketingowym służącym do umieszczania białka jako pierwszego składnika na etykiecie. Wiele źródeł białka i węglowodanów tworzy tylko bardziej złożoną recepturę, która nie jest łatwo przyswajalna przez zwierzę, a także często powoduje nietolerancję pokarmową i alergie.
Diety na bazie ryb i oleju z ryb mają oczywiście idealny stosunek wagi Omega6: Omega3 i zapewniają optymalną ilość Omega3.
Ta równowaga zapewnia niezbędne kwasy tłuszczowe do zapobiegania różnym procesom zapalnym, wspomagania niższych poziomów trójglicerydów i cholesterolu, w celu zmniejszenia ciśnienia krwi i poprawienia zdolności poznawczych. Omega3 poprawia również elastyczność mięśni i więzadeł.
Dieta nutraceutyczna to połączenie odżywiania z leczeniem, których celem jest osiągnięcie i utrzymanie dobrego stanu poprzez odżywianie. Diety Nutraceutyczne są powszechnie określane jako żywność funkcjonalna. Taka dieta łączy w sobie hipoalergiczne, wysoce przyswajalne składniki odżywcze oraz lecznicze wybranych właściwości ekstraktów roślinnych i owocowych.
Przetwarzanie suchej karmy dla zwierząt domowych (wytłaczanie) ma tendencję do obniżania wartości odżywczej.
Active Fresh System (AFS) chroni świeżość składników dzięki pastylkom w kształcie serca z dedykowanym preparatem z naturalnych ekstraktów roślinnych i owocowych.
Dzięki AFS można tworzyć różne kombinacje leków fitoterapeutycznych z ekstraktami roślinnymi i wyciągami z owoców, które skierowane są do konkretnych narządów działając wzmacniająco na układ odpornościowy zwierzęcia.
Większość firm zajmujących się produkcją karmy dla zwierząt domowych to marketingowcy, a nie producenci. Często ich produkty są wytwarzane przez producentów z krajów trzeciego świata, które często są przeznaczone do produkcji pasz dla zwierząt hodowlanych.
Firma, która produkuje swoje produkty we własnej fabryce, z pewnością ma zdolność do wdrażania większej kontroli jakości w zakresie całego łańcucha produkcyjnego, począwszy od pozyskiwania surowców, aż po przygotowanie, a wreszcie do gotowego produktu.