Problemy skórne buldogów francuskich: rozwiąż je z karmą dla psów

Problemy skórne buldogów francuskich: rozwiąż je z karmą dla psów
1 kwietnia 2019

Zdrowie i nawyki buldogów francuskich

Buldogi francuskie szczycą się bardzo dobrą morfologią i wspaniałym charakterem. Powoli reagują na bodźce zewnętrzne i są bardzo cierpliwe, leniwe i tolerancyjne.

Ich spokojne usposobienie jest idealne dla rodzinny, nawet z bardzo małymi dziećmi. Są one również hałaśliwe – w rzeczywistości szczególna budowa ich pyska nie pozwala na prawidłowe oddychanie, co prowadzi do problemów termoregulacyjnych w gorące dni i sprawia, że wydają dźwięk podobny do chrapania, zwłaszcza gdy odpoczywają.

W konsekwencji, buldogi francuskie latem są narażone na udar cieplny. Dlatego ważne jest, aby nie karmić ich bezpośrednio przed spacerem, a podczas najgorętszej pory dnia trzymać je w budynku.

Problemy skórne buldogów francuskich

Charakteryzując się wieloma fałdami na pysku i ciele, buldogi francuskie są naturalnie narażone na problemy skórne, takie jak powstawanie zapalenia skóry w fałdach na pysku, między palcami oraz pod pachami. Powodują one swędzenie i zaczerwienie oraz pobudzają psy do drapania, gryzienia lub pocierania, co tylko pogarsza sytuację.

Zapalenie skóry jest procesem dzięki któremu organizm reaguje i próbuje odzyskać normalny stan fizjologiczny. Zapalenie skóry u psów objawia się zaczerwieniem, swędzeniem, hot spotami, bólami, łojotokiem i zapaleniem, skutkując ryzykiem infekcji.

To właśnie stan zapalny jest idealnym terenem dla rozwoju infekcji. W praktyce, drobnoustroje (normalnie już obecne) korzystają z okazji i rozmnażają się w nieprawidłowy sposób, zyskując przewagę. Dlatego infekcja jest skutkiem a nie przyczyną problemu.

Ale czy to jest normalne?

Alergie u buldogów francuskich: prawdziwe przyczyny

Oprócz tych form, które istnieją od zawsze, obecnie najczęstszą przyczyną występowania problemów skórnych u buldogów francuskich jest nietolerancja na jeden lub więcej pokarmów.

Nietolerancje pokarmowe, ciągle rosnąca patologia zarówno w weterynarii jak i medycynie ludzkiej, wywołuje w organizmie reakcję poprzez zjawisko zapalenia w najbardziej wrażliwej części (narządzie docelowym).

Stan zapalny narządu docelowego jest często jedynym widocznym objawem nietolerancji pokarmowej. Jeśli ta nietolerancja na jeden lub więcej pokarmów dotyczy skóry, jedynym skutecznym rozwiązaniem, aby wyleczyć zapalenie skóry będące jej następstwem oraz aby zapobiec nawrotom, jest zmiana jedzenia. Tak naprawdę, nawet jednorazowe spożycie pokarmu, który organizm rozpozna jako toksyczny, spowoduje proces zapalny trwający kilka dni (średnio od 4 do 5 dni).

Jeśli ten produkt spożywczy pozostanie częścią odżywiania, proces zapalny nieuchronnie stanie się przewlekły.

Legend Skin: rozwiązanie na problemy skórne buldogów francuskich

Dlatego rozwiązaniem jest zmiana diety. LEGEND SKIN Maintenance Evolution jest najlepszą bezzbożową karmą dla psów na alergie skórne. Jest kompletną i zbilansowaną karmą dla dorosłych psów cierpiących z powodu wrażliwej skóry.

LEGEND SKIN jest naturalną i funkcjonalną karmą wykorzystującą składniki pochodzące z biologicznie nieskazitelnie czystych źródeł oraz udowodnioną siłę roślinnego ekstraktu z dzikiej róży.

Rozpoznajemy następujące objawy: hot spoty, plamy spowodowane ciągłym łzawieniem obrzydliwy zapach, drapanie się po szyi i plecach, sucha i matowa sierść, łupież, ciągła utrata sierści, nadmierne wylizywanie łap i miejscowe zaczerwienienia.

Ten bezzbożowy posiłek z dziko łowionych anchois, stworzony przez Dział Badań i Rozwoju FORZA10, łączy w sobie najbardziej zaawansowaną wiedzę dotyczącą odżywiania zwierząt oraz profil żywieniowy psów i ich przodków.

Mimo że buldogi francuskie mają wiele fałd, z tendencją do wrażliwości skórnej, jeśli ich skóra zachowuje równowagę fizjologiczną dzięki prawidłowemu odżywianiu, prawdopodobieństwo wystąpienia zapalenia skóry radykalnie się zmniejsza. W konsekwencji jakiekolwiek ataki patogenów nie będą skuteczne.

Dzięki nieporównywalnej przyswajalności i wartości odżywczej, LEGEND SKIN może być podawany od razu, bez okresu przejściowego.