Problemy z płodnością? FORZA10 Reproduction

Problemy z płodnością? FORZA10 Reproduction
5 października 2020

Problemy z płodnością? Rozwiązujemy je!

W ostatnich latach nastąpił imponujący spadek płodności samców i samic, zarówno u ludzi, jak i u psów oraz kotów. I właśnie o nich mówimy. Płodność jest w istocie podstawowym czynnikiem dyskryminującym, zwłaszcza dla osób wykonujących zawód hodowcy, ale nie tylko.

A co by było, gdybyśmy powiedzieli Ci, że coś do jedzenia wystarczy, aby rozwiązać problem? Ale nie, żadne niebieskie pigułki, tylko karma FORZA10 Reproduction.

Coraz powszechniejszy problem

Problem z pewnością zaczął się wcześniej, ale długo nie został zauważony, a ci, którzy go doświadczyli nie rozmawiali o tym, przekonani, że to rzadki problem.

Coraz częściej pojawia się jednak u suk nieprawidłowości w cyklu rujowym, cicha ruja, reabsorpcja płodu i mała liczba miotów. Przypadki niepłodności, obniżonej płodności, zmniejszonej produkcji nasienia lub zmniejszonej ruchliwości plemników są również coraz częstsze u psów.

Przyczyny

Coraz powszechniejsze stosowanie  chemii  i  farmakologii w  celu zwiększenia produkcji wszelkich produktów spożywczych powoduje, że mechanizmy organizmu niszczą lub usuwają pozostałości tych obcych substancji obecnych w żywności. Każda żywa istota, zgodnie ze swoją indywidualną wrażliwością, będzie reagować na te dodatki w inny sposób i w różnym czasie.

W rzeczywistości organizm może reagować  mechanizmami wydalania  (takimi jak wymioty, biegunka czy łzawienie),  procesami zapalnymi  lub  uszkodzeniem narządów i ich funkcjiWśród nich nasze badania naukowe podkreślają również układ rozrodczy psa.

Uwaga Działu Badań i Rozwoju firmy SANYpet zawsze skupiała się na badaniu początku zaburzeń związanych z niepożądanymi reakcjami pokarmowymi (wśród których w bibliografii wymienia się również te wywołane substancjami toksycznymi), w związku z częstą obecnością pozostałości farmakologicznych w mące. mięsie i kościach z intensywnej hodowli.

Nasze badania zwróciły uwagę na toksyczną siłę pozostałości oksytetracykliny w mączce mięsno-kostnej z kurczaków hodowanych w intensywnej hodowli.

Ciągle prowadzimy badania nad wpływem toksycznych pozostałości oksytetracykliny na organizm. Niestety, wszystkie nasze badania wykazują silną toksyczność przy dawkach znacznie niższych niż dozwolone przez prawo,  co skutkuje fałszywym postrzeganiem bezpieczeństwa – gdy testy wskazują na niską obecność pozostałości w mączce zwierzęcej pochodzącej z tusz kurczaka.

To jest powód, dla którego w naszych karmach używamy ryb złowionych w morzu lub białek pochodzących od zwierząt hodowlanych nieintensywnie.

Silny wpływ na poród ma ilość Omega3, którą suka posiada w organizmie. Kwasy te uelastyczniają włókna, pozwalają ściankom macicy „popychać” płody podczas porodu, pozwalają szyjce macicy rozszerzyć się i pozwalają na rozluźnienie obręczy miednicy (części, w której łączą się dwie części miednicy) aby umożliwić płodowi przejście przez przestrzeń, która jest zwykle zbyt wąska. Włókna elastyczne umożliwiają również kurczenie się naczyń krwionośnych w momencie ich zerwania, ograniczając w sposób zasadniczy krwotoki spowodowane oderwaniem łożyska od macicy.

Gdy dieta  nie zawiera niezbędnej ilości Omega3, suki niestety doświadczają poważnych trudności i bólu.

FORZA10 Reproduction Female and Male

FORZA10 Reproduction Female and Male są w stanie przywrócić, w zaskakująco wielu przypadkach i w równie zaskakującym czasie, normalne funkcje układu rozrodczego suki i samca reprodukcyjnego.

Nasze badania naukowe

Reproduction Female Reproduction Male
UNIWERSYTET W PERUGII: niepublikowane wstępne badanie przeprowadzone na 10 owczarkach niemieckich, 5 karmionych dietą specyficzną FORZA10 i 5 karmionych dietą super premium.

Szczenięta urodzone przez suki karmione FORZA10, nr 7

Szczenięta urodzone przez suki karmione dietą kontrolną nr 3,4

UNIWERSYTET W TURYNIE: opublikowane badanie dotyczące skuteczności określonej diety FORZA10 na PARAMETRY ROZRODCZE 14 samców.

Znacząca poprawa po kilku tygodniach

+ 92% testosteronu

+ 172% stężenie plemników

Wpływ diety zintegrowanej na jakość nasienia i funkcje endokrynologiczne psa hodowlanego. P. Ponzio, S. Canello, G. Guidetti, C. Sferra, M. Caputo, S. Bincoletto, E. Macchi., Veterinary, 2013.

Ocena wpływu określonej diety podawanej przez 3 miesiące na poprawę wydajności rozrodczej 48 suk

Wskaźnik osiągania ciepła 87% w ciągu 24 dni (średnio) od rozpoczęcia podawania

Wskaźnik ciąż 93,5%

Spośród 29 suk, które urodziły, średnia liczba szczeniąt na matkę wynosiła 7,3 szczeniąt / matkę

Skrócenie czasu porodu

Dane zebrane z prób wieloośrodkowych.

Badanie przeprowadzone na 25 psach z problemami reprodukcyjnymi (hipopłodność, hipozoospermia)

Wyniki w ciągu kilku tygodni

Wzrost liczby plemników + 112%

Wzrost ruchliwości plemników + 10%

Dane zebrane z prób wieloośrodkowych.

  Ocena specyficznej diety FORZA10 u 28 samców psów z problemami reprodukcyjnymi:

Wyniki w ciągu 2 miesięcy:

Znaczny wzrost stężenia w osoczu od 263 x 10 6 / ml do 297 x 10 6 / ml

Wzrost odsetka ruchliwości plemników z 66% do 73%

Znaczący wzrost liczby plemników z 541 x 10 6 / całkowity wytrysk do 699 x 10 6 / całkowity wytrysk

Poprawa hipospermii u psów karmionych dietą odżywczą Francesco Ciribé, Riccardo Panzarella, Maria Carmela Pisu, Alessandro Di Cerbo, Gianandrea Guidetti i Sergio Canello.

Hindawi and Scientific World Journal, tom 2018, identyfikator artykułu 9520204, 4 strony.

Dlaczego FORZA10 Reproduction działa?

– Surowce wysokiej jakości, systematycznie kontrolowane (ponad 5 tys. Kontroli rocznie) oraz brak mączki mięsno-kostnej od intensywnie hodowanych zwierząt , zwłaszcza kurczaków i indyków, zdolnych do wyzwalania gwałtownych procesów zapalny lub blokujący aktywność komórkową, która, jeśli dotyczy układu rozrodczego, głęboko zmienia jego fizjologię.

Wykorzystywanie ryb złowionych w morzu

– Zmniejszona liczba składników, aby zmniejszyć ryzyko nietolerancji pokarmowych i alergii

Wyjątkowy stosunek Omega3: Omega6 = 1: 2

Wprowadzanie określonych substancji roślinnych , których właściwości zostały ocenione in vitro przez nasz Dział Badań i Rozwoju SANYpet i zostały szeroko zaobserwowane w literaturze pod względem ich działania na narządy i tkanki.