Badania dotyczące cuchnącego oddechu

Badania te naukowo wykazały, za pomocą narzędzia analizującego składniki cuchnącego oddechu, że dieta wolna od oksytetracykliny i dodana do określonej puli roślin leczniczych zmniejsza, aż do zaniku, cuchnący oddech u psa.

Skuteczność terapeutyczna diety ORAL ACTIVE w zwalczaniu cuchnący oddech u psów

Cuchnący oddech jest bardzo częstym zaburzeniem i przyczyną zawstydzenia w interpersonalnych relacjach społecznych, które dotyka około 30-50% populacji. Cuchnący oddech może mieć różne przyczyny (jama ustna, problemy z drogami oddechowymi, przewód żołądkowo-przełykowy). Najczęściej jest to kombinacja wielu etiologii, a czasem mogą być również związane z nieprawidłowościami metabolicznymi. Zarówno u ludzi, jak i zwierząt domowych mogą występować działania niepożądane dotyczące pokarmu obejmujące różne narządy lub układy (żołądkowo-jelitowe, skórne, otologiczne, oczne, moczowe i oddechowe). Zdecydowana większość badań w tym obszarze koncentrowała się na tworzeniu kamienia nazębnego, ponieważ najczęstszą przyczyną cuchnący jest zakażenie bakteriami Gram-ujemnymi, które powodują nadmierne tworzenie się płytki nazębnej. Bakterie te mogą również reprezentować chorobę odzwierzęcą, przenosząc, poprzez bezpośredni i wytrwały kontakt, ze zwierzęcia na człowieka. Pod tym względem ukierunkowane odżywianie może być ważnym narzędziem do ograniczenia lub rozwiązania problemu.

Aby przeczytać pełne wyniki badań, kliknij tutaj – Skuteczność terapeutyczna suplementu diety w leczeniu cuchnącego oddechu u psów