Badania przewlekłego zapalenia ucha

Ocena kliniczna skuteczności diety ECHO ACTIVE u 30 psów cierpiących na obustronne zewnętrzne zapalenie ucha

Celem tej oceny klinicznej była ocena możliwej roli diety ECHO ACTIVE, specyficznej w łagodzeniu głównych objawów klinicznych przewlekłego dwustronnego zewnętrznego zapalenia ucha (niedrożność przewodu słuchowego, rumień, ilość śluzu i zapach), u 30 dorosłych psów. Przez okres 90 dni 30 psów różnych ras (średni wiek 6 lat i średnia waga 32 kg; 53,3% samce, 46,6% samice) z widocznymi objawami klinicznymi przypisywanymi przewlekłemu obustronnemu zapaleniu ucha były losowo i równo podzielone w 2 grupach: pierwsza była leczona przez 7 dni konwencjonalną terapią lekową i karmiona standardową dietą, a druga, po tym samym okresie leczenia lekiem, była karmiona określoną dietą ECHO ACTIVE.
Dieta ECHO ACTIVE, charakteryzująca się obecnością wyciągów fitoterapeutycznych o działaniu przeciwzapalnym i przeciwutleniającym, pozwoliła znacznie zmniejszyć średnie nasilenie wszystkich objawów po 90 dniach (P <0,0001), z wyjątkiem obecności Malassezia pachydermatis którego obecność została natomiast nieznacznie zmniejszona. Nasze badania są jednym z niewielu przypadków, w których dostępna na rynku funkcjonalna dieta okazała się skuteczna, w połączeniu z lekami, w łagodzeniu objawów związanych z dwustronnym zewnętrznym zapaleniem ucha.

Aby przeczytać pełne wyniki badań, kliknij tutaj – Ocena kliniczna przeciwzapalnego i przeciwutleniającego efektu diety u 30 psów dotkniętych przewlekłym zapaleniem ucha zewnętrznego: wstępne wyniki