SANYpet – FORZA10: kwitnąca marka karm dla zwierząt domowych.

Islandia - Natura i zrównoważona energia
11 stycznia 2021

Produkcja i dystrybucja karmy dla psów i kotów może stać się doskonałością i może oznaczać, nawet w trudnym okresie, takim jak obecny, osiągnięcie wyraźnie rosnącej wydajności.

Tak jest w przypadku SANYpet SpA, włoskiej firmy z siedzibą w Bagnoli di Sopra w prowincji Padwa, która od 25 lat jest nie tylko ugruntowaną rzeczywistością na tym obszarze, ale także promotorem marki FORZA10, która jest w stanie ugruntować swoją pozycję w kraju i za granicą, z dystrybucją w ponad 20 krajach.
Stworzona w 1995 roku z przedsiębiorczego pomysłu weterynarza Dr. Sergio Canello, firma ewoluowała przez lata, jednak zawsze przestrzegając precyzyjnej filozofii żywieniowej. W szczególnie w zakresie doboru surowców i nieustannym prowadzeniu badań naukowych. Dopiero w kwietniu 2020 roku w SANYpet nastąpiły znaczące zmiany wraz z wejściem nowych dyrektorów, inżyniera Luca Milanesiego i dr Emanuele Vazzoler, a także z dr. Canello w roli prezydenta. Przełom, który pomógł marce rozwijać swoje działaniach w okresie wielkich trudności, spowodowanych przede wszystkim zarządzaniem sytuacją kryzysową Covid-19 i jej konsekwencjami.

Mimo to zdrowie psów i kotów nie jest kwestionowane, a firma była w stanie potwierdzić swoją pozycję lidera w segmencie dietetycznych produktów spożywczych lub tych, których celem jest zwalczanie zaburzeń przenoszonych przez żywność. To nie przypadek, że misją firmy SANYpet jest „zdrowie poprzez żywienie”.

W tym celu firma prowadzi stałe badania naukowe, które zaowocowały 33 publikacjami w międzynarodowych czasopismach. To zobowiązanie łączy się z dbałością o dobór składników, wśród których niewątpliwie wyróżnia się wykorzystanie ryb, które zawsze było jednym z wyróżników linii produktów FORZA10 oraz zastowanie wyjątkowych substancji roślinnych. Połączenie tego partnerstwa między nauką a naturą stanowi podstawę dla powstania zakładu produkcji mokrej żywności w Islandii. Niecodzienny wybór, motywowany poszukiwaniem jak najbardziej dziewiczej oazy, w której można pozyskać surowce, a następnie rozprowadzając je po całym świecie.

Te cechy pozwoliły firmie SANYpet uzyskać różne certyfikaty, z których dwa uzyskano dopiero w tym roku. Potwierdzenie CCPB na produkcję żywności ekologicznej i oficjalna pieczęć Altroconsumo, stowarzyszenia ochrony i obrony konsumentów, które oceniło produkt rybny FORZA10 Medium Maintenance jako żywność o doskonałej jakości.

Dzięki temu marka rośnie w siłę. Dzieje się tak również dzięki zespołowi roboczemu, w skład którego oprócz personelu na miejscu składa się również rozległa sieć handlowa współpracowników i dystrybutorów na terenie całego kraju oraz grono informatorów naukowych, którzy z biegiem czasu wyróżniają się wytrwałością i profesjonalizmem. Firma skierowana jest właśnie do tych, którzy uważają zwierzęta za członków swojej rodziny i kieruje swoją wdzięczność do tych klientów.

Firma ma też jasne pomysły na przyszłość. Inwestycje przemysłowe mające na celu poszerzenie asortymentu, poszerzenie rynku mokrych karm i przygotowanie dominującego wejścia na rynek karm kocich.