Wielocentryczna analiza karmy DERMO Active

Wieloośrodkowa analiza skuteczności FORZA10 Dermo Active jako narzędzia żywieniowego w schorzeniach skóry bez pomocy terapii lekowej

U psów i kotów objawy związane z niepożądanymi reakcjami na pokarm są bardzo częste i mogą wpływać na różne układy: żołądkowo-jelitowy, skórny, otologiczny, oczny, nerwowy, moczowy i oddechowy.
W szczególności nadwrażliwość skóry psa, taka jak swędzenie, łupież, zapalenie skóry, matowe futro, łojotok i ropne zapalenie skóry (którym bardzo często towarzyszy nieprzyjemny zapach skóry) stanowią powszechny i ​​bardzo częsty problem w medycynie weterynaryjnej. Dolegliwości te są szczególnie frustrujące z różnych powodów: słabej reakcji na leki, ciągłych nawrotów, cierpienia zwierząt, obiektywnych trudności w miejscowym leczeniu przez właściciela pod względem czasu, wysiłku i kosztów. W takich przypadkach konkretna dieta jest podstawowym narzędziem do ograniczenia lub uniknięcia masowego zażywania leków.
W oparciu o te rozważania, Dział Badań i Rozwoju SANYpet stworzył linię nutraceutyczną określonych produktów narządowych, zwaną Active Line. Termin „nutraceutyczny” wywodzi się z rozdźwięku między żywieniem a farmaceutykami. Nutraceutyki to nowa gałąź medycyny, której celem jest badanie wpływu niektórych naturalnych substancji dodawanych do żywienia zarówno w zapobieganiu, jak i leczeniu różnych chorób. Ze względu na swoje właściwości może stać się niezbędnym łącznikiem między medycyną naturalną a farmakologią. Żywność nutraceutyczna nie wymaga specjalnych metod podawania, w przeciwieństwie do leków podawanych miejscowo, doustnie i / lub pozajelitowo.

Aby przeczytać cały artykuł, kliknij tutaj – Wieloośrodkowa analiza skuteczności FORZA10 Dermo Active jako narzędzia żywieniowego w chorobach skóry bez pomocy terapii lekowej