Wielocentryczna analiza karmy INTESTINAL ACTIVE

Analiza wieloośrodkowa skuteczności FORZA10 Intestinal Active jako narzędzia żywieniowego w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych bez zastosowania terapii lekowej

U psów i kotów objawy związane z niepożądanymi reakcjami na pokarm mogą wpływać na różne układy: żołądkowo-jelitowy, skórny, otologiczny, oczny, nerwowy, moczowy i oddechowy. W szczególności jednym z najczęściej zaangażowanych układów jest układ żołądkowo-jelitowy, właśnie dlatego, że błona śluzowa jelit pełni funkcję ogólnej bariery. Musi wytwarzać ochronną odpowiedź immunologiczną przeciwko patogenom i jednocześnie utrzymywać swoją tolerancję na nieszkodliwe antygeny środowiskowe, takie jak bakterie komensalne i niektóre składniki żywności.
Objawy ze strony przewodu pokarmowego, takie jak nawracające wymioty na czczo, wymioty z jedzeniem, biegunka, utrata masy ciała, tkliwość brzucha, wzdęcia, boroborygma i przesadne pragnienie chwastów, są szczególnie frustrujące z różnych powodów: słabej reakcji na leki, trudności w podawaniu, ciągłe nawroty i niezadowolenie właścicieli.
Na podstawie tych rozważań Dział Badań i Rozwoju SANYpet stworzył linię nutraceutyczną określonych produktów narządowych, zwaną Active Line. Termin “nutracetyczny” wywodzi się z rozdźwięku między żywieniem a farmaceutykami. Nutraceutyki to nowa gałąź medycyny, której celem jest badanie wpływu niektórych naturalnych substancji dodawanych do żywienia zarówno w zapobieganiu, jak i leczeniu różnych chorób. Ze względu na swoje właściwości może stać się niezbędnym łącznikiem między medycyną naturalną a farmakologią. Żywność nutraceutyczna nie wymaga szczególnych metod podawania, w przeciwieństwie do leków podawanych miejscowo, doustnie i / lub pozajelitowo.

Aby przeczytać pełne badanie, kliknij tutaj – Wielocentryczna analiza skuteczności FORZA10 Intestinal Active jako narzędzia żywieniowego w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych bez pomocy terapii lekowej