Wielocentryczna analiza karmy ORAL ACTIVE

Wieloośrodkowa analiza skuteczności FORZA10 Oral Active jako narzędzia żywieniowego w zaburzeniach jamy ustnej i górnych dróg oddechowych bez zastosowania terapii lekowej

U psów i kotów objawy związane z niepożądanymi reakcjami na pokarm są bardzo częste i mogą wpływać na różne układy: żołądkowo-jelitowy, skórny, otologiczny, oczny, nerwowy, moczowy i oddechowy. Jednak ostatnie badania wykazały, że jama ustna jest jednym z często dotkniętych układów, w których bardzo często obserwuje się rozwój przewlekłych lub nawracających postaci kamienia nazębnego, zapalenia dziąseł, zapalenia jamy ustnej, zapalenia krtani, zapalenia oskrzeli, a zwłaszcza cuchnący oddech.
Zaburzenia te są szczególnie frustrujące z różnych powodów: słaba reakcja na leki, ciągłe nawroty, niezadowolenie właścicieli, trudności w miejscowym i układowym leczeniu lekami przez właściciela, dyskomfort podczas zbliżania się do zwierzęcia w przypadku nieświeżego oddechu. Odżywianie stanowi ważne narzędzie w leczeniu zaburzeń jamy ustnej, dzięki składowi składników odżywczych i rodzajowi krokiety, odgrywa kluczową rolę w rozwoju zębów, integralności dziąseł i tkanki jamy ustnej, w sile kości oraz w zapobieganiu oraz leczenie chorób zębów i jamy ustnej.
W oparciu o te rozważania, Dział Badań i Rozwoju SANYpet stworzył linię produktów nutraceutycznych przeznaczonych specjalnie na zaburzenia jamy ustnej. Termin „nutraceutyczny” wywodzi się z rozdźwięku między żywieniem a farmaceutykami. Nutraceutyki to nowa gałąź medycyny, której celem jest badanie wpływu niektórych naturalnych substancji dodawanych do żywienia zarówno w zapobieganiu, jak i leczeniu różnych chorób. Żywność nutraceutyczna nie wymaga szczególnych metod podawania, w przeciwieństwie do leków podawanych miejscowo, doustnie i / lub pozajelitowo.

Aby przeczytać pełne badanie, kliknij tutaj – Wielocentryczna analiza skuteczności FORZA10 Oral Active jako narzędzia żywieniowego w zaburzeniach jamy ustnej i górnych dróg oddechowych bez pomocy terapii lekowej