Superbohater: czarci pazur

Superbohater: czarci pazur
4 listopada 2019

Kim jest?

Nawet diabeł kocha psy i koty. Nie możesz w to uwierzyć? Pod pokrywą swojego przerażającego pazura, wystającego spod ziemi, skrywa korzenie, znacznie łagodniejsze i życzliwsze dla człowieka, jak również dla czterech łap. Mowa o Harpagophytum procumbens, potocznie nazywanym czarcim pazurem, wieloletniej roślinie zielnej należącej do rodziny Pedaliaceae. Jej część aktywna, wykorzystywana ze względu na swoje właściwości, nie jest widoczna na pierwszy rzut oka, lecz zawarta w korzeniach drugorzędnych.

Supermoce

Czarci pazur zapewnia różnorodną ochronę organizmu, co potwierdza i opisuje literatura medyczna. Po pierwsze, jest on stosowany w przypadku zapalenia stawów, ścięgien, utracie apetytu i chorób dyspeptycznych. Ale czarci pazur słynie również z innych właściwości: wzmacnia funkcje fizjologiczne układu mięśniowo-szkieletowego, wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe w przypadku zwyrodnieniowych chorób stawów.

A ci, którzy sądzą, że czarci pazur przynosi tylko ból i okrucieństwo, niech wiedzą, że istnieją dowody kliniczne, iż czarci pazur wpływa także na redukcję bolesnych bodźców. I na koniec, wyciąg z czarciego pazura pełni funkcję antyoksydacyjną.

Gdzie go znaleźć?

FORZA10 Puppy Condro Active, FORZA10 Adult Condro Active oraz FORZA10 Condro Active L-LX. O czym mowa? FORZA10 Puppy Condro Active jest idealnym pokarmem dla psów, zapewniającym harmonijny wzrost szczeniąt. Adult Condro Active All Breeds i Condro Active L-LX to natomiast dwa pokarmy przeznaczone dla psów dorosłych oraz dużych i wielkich psów, które zapewniają i wspierają metabolizm stawów w przypadku zapalenia kości oraz zmniejszają nietolerancję na składniki odżywcze.

Część korzyści wynikających z zastosowania powyższych diet, zawdzięczamy zawartości czarciego pazura, który umieszczony w opakowaniu, pozostawia trwały ślad na zdrowiu psa.

W dzisiejszych czasach w szczególności duże szczenięta, rosną znacznie szybciej niż powinny, osiągając w wieku sześciu miesięcy budowę ciała bardzo zbliżoną do ciała dorosłego psa. Przyczyną tego zjawiska jest często sposób karmienia, dający lepsze lub gorsze wyniki.

Wszystko to jest bardzo niebezpieczne dla układu mięśniowo-szkieletowego i kładzie podwaliny pod niezaprzeczalny wzrost występowania patologii kostno-stawowych, takich jak oddzielająca martwica kostno-chrzęstna, dysplazja i inne schorzenia. W świetle tego i na mocy właściwości czarciego pazura, warto jest zejść pod ziemię i skorzystać z pomocy ekstraktów z korzenia tej rośliny.

Czarci pazur dawniej

Nie da się ukryć, że czarci pazur zapisał się w kartach historii. Począwszy od początków jego dziejów, mówi się, że jego nazwa nie została wybrana z przypadku: zwierzęta, które przypadkowo się z nim zetknęły, zaczynały się drapać, poruszać nerwowo z bólu …. w sposób iście diabelski!

Od czasów starożytnych ludność afrykańska korzystała z dobrodziejstw czarciego pazura, aby wykorzystać jego moc. Buszmeni, Bantu i Hotentoci poszukiwali go jako leku łagodzącego gorączkę, zaburzenia trawienne i bóle kości.

Od początku dwudziestego wieku czarci pazur pozostawił swoje odciski także w Europie, zaczynając być docenianym w przypadku niestrawności, a następnie jako środek przeciwzapalny i łagodzący ból.