Technologie i patenty FORZA10

Technologie i patenty FORZA10
19 października 2020

Po o mówić o patentach i technologiach?

Skuteczność składników roślinnych, które dodajemy do naszej diety, musi być chroniona i utrzymywana w stanie nienaruszonym. Aby spełnić tę funkcję, stosujemy dwa innowacyjne opatentowane przez nas procesy.

Nie mówimy o maszynach ani o chemicznej obróbce żywności. SANYpet dba o zdrowie poprzez pożywienie o silnych walorach zdrowotnych i czystości. Włożyliśmy w to całe serce i właśnie taki jest kształt technologii AFS, jednego z dwóch naszych flagowych patentów.

Patent AFS (Active Fresh System)

Proces wytłaczania krokietów prowadzi do obniżenia wartości odżywczej żywności, w szczególności składników wrażliwych na temperaturę . Opatentowana technologia „ Active Fresh System ” (AFS) chroni skuteczność dodanych delikatnych naturalnych składników, ponieważ nie wykorzystuje ciepła. Naturalne składniki są w umieszczane w żywności w temperaturze pokojowej, przenosząc je w specjalnej tabletce w kształcie serca, która pozwala zachować skuteczność dodanych do niego substancji wrażliwych na ciepło. Tabletki każdego preparatu FORZA10 Active zawierają specyficzną recepturę składającą się z naturalnych ekstraktów roślinnych i owocowych, które są zmieszane z krokietami w optymalnej proporcji (7%).

System mikrokapsułek

Mikrokapsułkowanie gwarantuje stabilność substancji roślinnych w czasie i na działaniu ciepła, a także ich stopniowe wchłanianie w przewodzie pokarmowym (powolne uwalnianie). Technika polega na powlekaniu każdego konkretnego składnika cienką warstwą matrycy lipidowej, właśnie w celu zachowania lub stabilizacji zmiennych substancji, takich jak witaminy, ekstrakty roślinne, prebiotyki lub probiotyki, które na ogół mogą ulegać degradacji, przemianie lub utlenieniu. Metoda pozwala na ominięcie bariery żołądkowej i stopniowe uwalnianie w przewodzie pokarmowym po zmianach zachodzących w przewodzie dwunastniczym przez specyficzne lipazy i enzymy trzustkowe.

Technika ta jest stosowana w liniach Actiwet i Diet .

Nasze patenty

  • PRODUKT DO KARMIENIA ZWIERZĄT: Patent europejski nr. EP2526781

  • KROKIETY DLA ZWIERZĄT I SPOSÓB JEGO PRODUKCJI: Patent włoski nr. 1384699, europejski patent zarejestrowany nr. EP2526781, zgłoszenie do patentu w USA, zgłoszenie do patentu w Japonii, patent w Brazylii, patent w Rosji nr. RU2469549.

  • PRODUKT DO KARMIENIA PSÓW Z ZAPALNYMI ZABURZENIAMI JELITA: włoski patent nr. 1417481 i patent europejski nr. EP2803276.

  • PRODUKT DO KARMIENIA PSÓW W CELU OCHRONY PRZED LEISZMANIOZĄ: włoski patent zarejestrowany nr. 1421632 i europejski patent w trakcie.

  • KOMPOZYCJA JADALNA DO ZWALCZANIA DYSGLIKEMII U ZWIERZĄT ORAZ PRODUKT DO KARMIENIA ZWIERZĄT ZAWIERAJĄCYCH TEN SKŁAD: Patent włoski nr. 1406043.

  • PRODUKT DO KARMIENIA PSÓW REPRODUKCYJNYCH: zgłoszony do patentu włoskiego.

  • PROCES KOEKSTRUKCJI DO PRODUKCJI KROKETÓW ŻYWNOŚCIOWYCH DLA ZWIERZĄT ZAWIERAJĄCYCH LEKI I / LUB SKŁADNIKI AKTYWNE OGÓLNIE ORAZ UZYSKANY PRODUKT: Patent włoski nr. 1371424.

  • URZĄDZENIE DO CZYSZCZENIA ZĘBÓW ZWIERZĄT: włoski patent nr. 1412827 i oczekuje na patent europejski.

  • PROCEDURA REALIZACJI URZĄDZEŃ DO CZYSZCZENIA ZĘBÓW ZWIERZĄT ORAZ URZĄDZENIA UZYSKANEGO W TEJ PROCEDURZE Oczekuje na patent włoski.

  • WZÓR OZDOBNY DO ŻUCIA: Europejski wzór zarejestrowany n. 002040683-0001 / 2, japoński wzór zarejestrowany n. 1465012, wzór zarejestrowany w USA nr. D688,012, wzór zarejestrowany w Brazylii nr. BR 302012004027-2.