Zaburzenia żołądkowo-jelitowe u psów i kotów: objawy i środki zaradcze

23 marca 2020

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: bardzo powszechne i frustrujące

Jednym z organów, który najczęściej jest objęty niepożądanymi reakcjami na żywność jest aparat żołądkowo-jelitowy, gdyż błona śluzowa jelita, poprzez działanie miejscowego układu limfatycznego (płytki Peyera), bierze udział w produkcji immunologicznej bariery ochronnej przeciwko patogenom i jednocześnie utrzymuje tolerancję na nieszkodliwe antygeny środowiskowe, takie jak bakterie komensalne i niektóre składniki żywności. Przewlekłe lub nawracające zaburzenia żołądkowo-jelitowe są szczególnie frustrujące z kilku powodów: słaba reakcja na leki, trudności w ich podawaniu, ciągłe nawroty choroby i niezadowolenie właścicieli. Leki nie rozwiązują sytuacji, ponieważ nie wpływają na przyczyny zaburzeń.

Prawdziwa przyczyna wielu zaburzeń żołądkowo-jelitowych

Dział Badań i Rozwoju SANYpet zidentyfikował główną przyczynę przejawów nietolerancji pokarmowej, w tym reakcji na czynniki toksyczne, i stworzył specyficzną dietę, która w połączeniu ze specyficzną dawką botaniczną jest w stanie skutecznie i szybko zrekompensować niewłaściwe trawienie i zmniejszyć ostre zaburzenia wchłaniania jelitowego.

Proponowane spożycie pokarmów w przypadku zaburzeń żołądkowo-jelitowych

Rozwiązaniem problemu nietolerancji żywności jest zmiana diety, przejście na żywność wyprodukowaną ze składników wolnych od zanieczyszczeń, uznanych przez nas za najbardziej niebezpieczne, wysokiej jakości, ściśle kontrolowane i występujące w nieskazitelnych miejscach, ewentualnie wzbogacone o substancje botaniczne.

Skuteczność potwierdzona w badaniach naukowych

Skuteczność opracowanej przez nas diety Intestinal Active, specjalnej karmy dla kotów i psów, została oceniona klinicznie przez Dział Badań i Rozwoju SANYpet we współpracy z ponad 100 spacjalistami.
W wieloośrodkowej analizie zbadano rolę, jaką dieta ta, oparta na rybach i uzupełniona ustabilizowanymi i standaryzowanymi substancjami botanicznymi, odegrała na 60 psach z przewlekłym zapaleniem jelit opornym na leczenie farmakologiczne i bez współudziału jakiejkolwiek terapii farmakologicznej, w trakcie 30-dniowego stosowania diety. Dane uzyskano ze specjalnych protokołów klinicznych opracowanych i wypełnionych przez 51 lekarzy weterynarii w całym kraju. Generalnie, w celu zdiagnozowania przewlekłej, niepożądanej reakcji na żywność, zaleca się stosowanie diety wykluczającej przez około 8-10 tygodni. W naszym przypadku psom podano Intestinal Active, karmę wolną od konkretnych zanieczyszczeń farmakologicznych. Wyniki badań klinicznych podkreślają niezwykle szybką odpowiedź na zmianę diety, efekt uzasadniony stosowaniem surowców wolnych od zanieczyszczeń farmakologicznych odpowiedzialnych za zaburzenia wchłaniania jelitowego i zaburzenia trawienia.