Zapalenie skóry u psów: Shar Pei cierpią z powodu swędzenia i zapalenia skóry.

Zapalenie skóry u psów: Shar Pei cierpią z powodu swędzenia i zapalenia skóry.
4 marca 2019

Psy Shar Pei

Shar Pei jest rasą pochodzącą z Chin, szczególnie ważną dla chińskiej tradycji. Ten średniej wielkości pies, z małymi uszami i krótkim ogonem charakteryzuje się licznymi fałdami niemal na całym ciele a zwłaszcza na głowie, między oczami i wokół kłębu. Psy tej rasy są potulne i figlarne.

Zapalenie skóry u psów Shar Pei: co to jest?

Zapalenie skóry jest procesem, w którym ciało reaguje i próbuje odzyskać normalny fizjologiczny stan. U psów może objawiać się zaczerwienieniem, swędzeniem, strupami, ranami, łojotokiem i zapaleniem, a w rezultacie ryzykiem infekcji. To właśnie stan zapalny stanowi idealne środowisko do rozwoju infekcji. W praktyce, drobnoustroje (normalnie już obecne) korzystają ze stanu zapalnego i rozmnażają się w nieprawidłowy sposób, przejmując dowodzenie. W ten sposób zakażenie jest efektem a nie przyczyną problemu.

Shar Pei posiadają liczne fałdy na pysku i ciele, dlatego są podatne na powstawanie stanów zapalnych skóry. Powodują one swędzenie i zaczerwienienia, a tym samym doprowadzają psa do drapania, gryzienia lub pocierania, pogarszając tylko sytuację.

Ale czy to jest normalne?

Zapalenie skóry u psów: prawdziwa przyczyna

Oprócz czynników, które zawsze istniały, obecnie najczęstszą przyczyną zapalenia skóry u psów jest nietolerancja na jeden lub więcej produktów spożywczych. Nietolerancje pokarmowe, ciągle rosnąca patologia zarówno w weterynarii jak i medycynie, powodują, że organizm reaguje za pomocą zjawiska jakim jest zapalenie w najdelikatniejszym miejscu (docelowy narząd).

Zapalenie docelowego narządu jest często jedynym widocznym objawem nietolerancji pokarmowej. Jeśli ta nietolerancja na jeden lub więcej pokarmów dotyczy skóry, jedynym słusznym rozwiązaniem aby wyleczyć zapalenie skóry i zapobiec nawrotom jest zmiana jedzenia. W rzeczywistości, nawet pojedyncze spożycie pokarmu, który organizm rozpozna jako toksyczny spowoduje proces zapalny trwający kilka dni (średnio od 4 do 5 dni). Jeśli ten pokarm pozostanie częścią odżywiania, proces zapalny z pewnością będzie chroniczny.

Zapalenie skóry u psów: rozwiązanie

Dlatego rozwiązaniem jest zmiana jedzenia na takie, które jest wolne od zanieczyszczeń, z nieskażonymi składnikami oraz z właściwościami jakie proponują nam rośliny. Takie pożywienie bezpośrednio wyeliminuje przyczynę zapalenia skóry u zwierząt.

Mimo że psy Shar Pei z powodu mnogich fałd mają skłonności do problemów skórnych, dzięki odżywianiu, które utrzymuje fizjologiczną równowagę skóry, możliwość wystąpienia zapalenia skóry znacznie się zmniejsza. W konsekwencji atak patogenów nie powinien być skuteczny.

Karma Dermo Active oferuje widoczną zmianę nawet w ciągu 24-48 godzin. Nie wymaga ona okresu przejściowego z poprzednią karmą. Dermo Active zmieni życie twojego zwierzaka, ale również twoje!

Nie wierzysz?

Śmiało możemy potwierdzić jej skuteczność dzięki obszernym badaniom przez nas przeprowadzonych. Jeśli myślisz, że ta pewność pochodzi tylko z faktów, to powinieneś sam spróbować jej dobroczynnego wpływu i dodać swój głos do tych którzy już wprowadzili do swojego życia FORZA10!