Zmieniając suchą karmę, należy robić to stopniowo?

Zmieniając suchą karmę, należy robić to stopniowo?
23 września 2019

Zmieniając suchą karmę, należy robić to stopniowo?

Wszystkie opakowania karmy dla zwierząt domowych w swoich instrukcjach zachęcają do stopniowego wprowadzania nowej karmy tak, aby uniknąć pojawienia się biegunki.

Rzeczywiście, wszyscy właściciele psów, którzy próbują różnych marek, aby znaleźć tą, która będzie najlepiej przyswajalna przez ich zwierzaka, doskonale wiedzą, że stopniowe rozwiązanie polegające na mieszaniu dotychczasowo używanych chrupek z tymi nowym, jest jedyną metodą, która pozwala uniknąć nieprzyjemnych problemów jelitowych.

Powyższy przykład wydaje się absolutnie logiczny: flora jelitowa musi dostosować się do nowego pożywienia, a aby to osiągnąć, potrzeba pięciu/siedmiu dni. Kiedy założyłem firmę Sanypet mając na celu naprawienie wszystkich błędów popełnianych w produkcji karm dla zwierząt domowych, poprzez oferowanie zdrowych i kompletnych receptur, pomyślałem sobie, że logiczne jest stosowanie tej koncepcji i, faktycznie, na wszystkich opakowaniach Forza10 umieściłem to słynne zdanie.

Z biegiem czasu zacząłem jednak otrzymywać coraz więcej sygnałów od klientów, którzy zdecydowali się na natychmiastową zmianę karmy, że biegunka wcale się nie pojawiała, a nowa karma Forza10 była doskonale przyswajana. Powoli zacząłem rozumieć, że zdrowe i kompletne jedzenie wcale nie powoduje żadnych problemów jelitowych.

Amerykańskie doświadczenie

Mogę powiedzieć więcej: na podstawie doświadczeń ze Stanów Zjednoczonych, sugerujemy wprowadzenie zmiany już od samego początku, zarówno dlatego, że nie stwarza to problemów, jak i w celu uzyskania wpływu na psa w bardzo krótkim czasie.

Jak wiecie, diety Forza10, kiedy działają (i prawie wszyscy, którzy ich używają potwierdzają to), to działają natychmiast, nawet w 80% przypadków, przy czym efekty są zawsze widoczne w ciągu kilku dni.

Oczywiście całkowite wyzdrowienie zachodzi proporcjonalnie do wagi problemu, a są też przypadki (nieliczne), w których nie działa, ponieważ przyczyna jest inna niż ta, którą zidentyfikowaliśmy. Jednak w Stanach Zjednoczonych, jak dotąd, nie otrzymaliśmy doniesień o biegunce w wyniku nagłej zmiany w diecie.

Czemu tak się dzieje?

Nie mamy żadnych dowodów naukowych, ale zdrowy tok myślenia pozwala stwierdzić prawie na pewno że, jeśli żywność jest zdrowa i kompletna, to nie stwarza problemów.

Siła karmy Forza10, to siła pochodząca z natury. Jeśli ciało jest zasilane “normalnymi” surowcami to wszystko idzie w najlepszym kierunku. Zaufajcie sile Forza10!

Dr Sergio Canello

Forza10 założyciel i szef działu badań i rozwoju firmy Sanypet
Lekarz weterynarii i międzynarodowy ekspert ds. chorób związanych z żywieniem