Żywienie psa rasy Amstaff

Żywienie psa rasy Amstaff
3 maja 2021

Charakterystyka rasy Amstaff

American Staffordshire Terrier, zwany Amstaff, to energiczny pies o dużej muskulaturze. Dziedziczy złą reputację niebezpiecznego psa, używanego od lat w potajemnych walkach, ale jest to pies, który kocha życie rodzinne, jest bardzo emocjonalny i wymagający uwagi. Jednak właśnie ze względu na swój temperament wymaga zaangażowania w aspekty socjalizacji i codziennych ćwiczeń.

Moc jest niczym bez… odpowiedniego odżywiania!

Właśnie ze względu na jego budowę fizyczną istotne jest w fazie wzrostu karmienie szczenięcia precyzyjną dietą i wysokiej jakości składnikami. Rozwijając imponującą masę, stawy, które ją podtrzymują, są silnie obciążone. Również z powodu krótkich nóg.

Dlatego wymagana jest dieta bogata w Omega3, w ilościach równych lub większych niż Omega6, wzbogacona o składniki roślinne i substancje funkcjonalne, takie jak chondroityna i glukozamina.

Odżywianie Amstaff – nasza rada

FORZA10 Puppy Condro spełnia powyższe wymagania, umożliwiając harmonijny rozwój, właściwą równowagę między tłuszczem i beztłuszczową masą, a tym samym dobre samopoczucie stawów.

Po osiągnięciu dorosłości i w okresie starzenia, w razie potrzeby, przydatna może być FORZA10 Adult Condro, która pozwoli uzyskać odpowiednie wsparcie w profilaktyce chorób zwyrodnieniowych stawów oraz dysplazji stawu biodrowego i łokciowego.

Receptura oparta na rybach złowionych w morzu pozwala również uniknąć lub rozwiązać problem nietolerancji pokarmowych związanych z układem pokarmowym i dermatologicznym, na które często narażony są Amstaffy.

Jeśli jednak Amstaff był szczególnie podatny na zaburzenia jelitowe lub problemy ze skórą i sierścią, takie jak łupież, swędzenie, zapalenie skóry, nadmierne wypadanie włosów lub suche i matowe włosy, to FORZA10 opracowała dwa specyficzne pokarmy dla tych problemów: odpowiednio Intestinal Active i Dermo Active .