Nieświeży oddech u psów: rozwiązania i środki zaradcze

27 listopada 2023

Nieświeży oddech u psów

Nieświeży oddech u psów jest bardzo częstą przypadłością i chociaż nie jest poważnym problemem zdrowotnym, stanowi poważną przeszkodę w relacjach pomiędzy właścicielem a zwierzęciem. Wszyscy wiemy, jak trudno jest przebywać blisko zwierzęcia, którego oddech śmierdzi i możemy sobie wyobrazić, że odmowa trzymania go blisko nas może oznaczać prawdziwą frustrację dla naszego małego przyjaciela.

Co powoduje nieświeży oddech?

Przyczyny nieświeżego oddechu zależą zasadniczo albo od problemów trawiennych, bez widocznego zajęcia jamy ustnej, albo od objawów zapalenia dziąseł, zapalenia jamy ustnej, zapalenia przyzębia, owrzodzeń, płytki nazębnej i kamienia nazębnego , co wiąże się z ryzykiem infekcji.

Obecnie najczęstszą przyczyną tych stanów zapalnych jest nietolerancja jednego lub więcej pokarmów. Nietolerancje pokarmowe, patologie, które stale nasilają się zarówno w medycynie weterynaryjnej, jak i ludzkiej, powodują, jako reakcję organizmu, zjawiska zapalne w jego najbardziej wrażliwej części (narząd docelowy).

Nieświeży oddech lub zapalenie narządu docelowego często stanowią jedyny widoczny przejaw zjawiska nietolerancji pokarmowej. Jeśli narządem docelowym nietolerancji jednego lub więcej pokarmów jest jama ustna, jedynym skutecznym sposobem leczenia powstałego nieświeżego oddechu i zapobiegania nawrotom jest zmiana diety.

Jeśli jedzenie będzie nadal częścią diety, nieświeży oddech nieuchronnie stanie się chroniczny.

Jakie jest więc rozwiązanie na nieświeży oddech u psów?

Nieświeży oddech u psów to złożony problem. Natychmiast skontaktuj się z zaufanym weterynarzem, który zaleci najodpowiedniejsze leczenie. W trakcie i po terapii stosuj  FORZA10 Oral Active jako idealną odżywkę . Przeczytaj konkretne badania i wszystkie powiązane referencje: będziesz miał poważną odpowiedź na wiele swoich pytań.