Nasze karmy dla zwierząt w zoo

Nasze karmy dla zwierząt w zoo
8 lipca 2019

Nasze karmy dla zwierząt w zoo w Kazachstanie.

Zoo w Ałmaty (Kazachstan) jest jednym z największych i najstarszych zoo narodowych. Chociaż, zrozumiałe jest, że dla wielu ludzi z zagranicy jest ono zupełnie nieznane. Nawet my w FORZA10, rozprowadzając nasze produkty w Kazachstanie, nigdy nie braliśmy pod uwagę współpracy z zoo. Jednak niedawne zmiany na stanowisku kierownika zoo niespodziewanie połączyły nasze losy. Szczerze mówiąc, historia wydaje się nieprawdopodobna ale w rzeczywistości ma jasne wytłumaczenie – zaskakująco logiczne.

Nowy zarząd zoo zdał sobie sprawę, że nie posiada już więcej suchej karmy aby uzupełniać dzienne porcje zwierząt oraz polepszyć ich żywienie jak i samą jakość życia zwierząt. Nasz kazachski dystrybutor zaproponował przekazanie zoo naszej suchej karmy przeznaczonej dla psów i kotów bez opłat. Następnie poprosił o ocenę czy nasza karma mogłaby być częścią odżywiania zwierząt w zoo.

To co na początku wydawało się wszystkim nietypową prośbą, szybko stało się oficjalnym projektem prowadzonym we współpracy z głównymi instytutami badawczymi i uniwersytetami w Kazachstanie: Instytutem Zoologii, Instytutem Badawczym Problemów Zwierzęcych, Instytutem Badawczym Bezpieczeństwa Weterynarii oraz Kazachskim Narodowym Uniwersytetem Rolniczym.

Nasze stanowisko dotyczące zwierząt w zoo.

SANYpet – FORZA10 jest firmą popierającą wolność zwierząt a nie ich więzienie. Jednak ta inicjatywa pozwala nam pomagać tym, które żyją w takich warunkach i często mają problemy ze zdrowiem. Nasze wsparcie pomaga im żyć najlepiej jak to tylko możliwe. Później omówimy na przykład przypadek borsuka Borysa i niewielkie możliwości jakie by miał aby przeżyć gdyby go nie zaakceptowano i zaopiekowano się nim.

Niedźwiedzie

Niektóre z niedźwiedzi mieszkających w zoo miały znaczna niedowagę (mniej niż 25 kg) i cierpiały na krzywicę. Osoby odpowiedzialne zaczęły wzbogacać ich dietę o FORZA10 Puppy Breeders (o smaku ryby), co stanowiło 30% całkowitej racji żywnościowej. Zmieniono również ilość posiłków z 2 do 4 dziennie.

niedźwiedzie

W ciągu zaledwie kilku miesięcy pojawiła się widoczna i znaczna poprawa: waga wzrosła (obecnie ponad 50kg), niedźwiedziom nie dokucza już krzywica a ich trawienie się poprawiło.

Wilk

Po otrzymaniu pozytywnych rezultatów u niedźwiedzi i po przeprowadzeniu ostrożnej analizy, ta sama technika została zastosowana u innych zwierząt. Na przykład, pięcioletni samiec wilka, który przez trzy lata cierpiał na utratę sierści, miał niedowagę oraz chroniczne zapalenie jelit.

Dzięki włączeniu do diety FORZA10 Best Breeders (o smaku ryby) zwierzę po pierwsze zaczęło przybierać na wadze, poprawiły się również jego procesy trawienne a sierść się zagęściła – teraz jest bardzo błyszcząca. Wilk, który wcześniej z powodu negatywnego wyglądu był trzymany w sekcji niedostępnej dla odwiedzających, został teraz przeniesiony po to aby wszyscy mogli podziwiać jego piękno i urok.

Borsuk Borys

Borsuk Borys został odnaleziony przez dziecko w niebezpiecznych warunkach, cierpiał z powodu poważnej infekcji oka, która uniemożliwiała mu poprawne widzenie. Nadzwyczajne rezultaty osiągnięte u psów karmionych FORZA10 Lux Active sprawiły, że borsuk Borys stał się idealnym przypadkiem aby spróbować czy podobne efekty będzie można uzyskać u innych zwierząt.

borsuk

Po dwóch i pół miesiąca stosowania FORZA10 Lux, Borys ma obecnie błyszczące futro, przybrał na wadze, a przede wszystkim, rezultat z którego jesteśmy niezwykle dumni: jego wzrok się poprawił. Te zmiany natychmiast stały się oczywiste dla wszystkich ponieważ mały Borys nie wpadał już na wszystkie otaczające go rzeczy. Jednak dalsza ocena była potrzebna. Po wizycie w specjalistycznej klinice, okazało się że wzrok Borysa wzrósł z 15% na 60%.

Cuda?

Absolutnie nie. Jedzenie i nietolerancje pokarmowe od ponad 30 lat są w centrum zainteresowań SANYpet-FORZA10 i dr Sergio Canello, weterynarza i jej założyciela.

Odrzucenie surowców pochodzących z intensywnej hodowli ze wszystkich naszych produktów jest wspólną nicią łączącą naszą filozofię zdrowia, na której oparte są wszystkie nasze karmy.

Dzięki selekcji czystych składników, mięsa pochodzącego z hodowli ekstensywnej oraz użycie substancji roślinnych i odpowiedniej ilości kwasów Omega3, organizm powraca do naturalnej równowagi, pozwalając na funkcjonowanie i istnienie tak jak to zostało zaprojektowane przez naturę. Żaden cud, ale dokładne badania i jasne zasady które nie ograniczają się wyłącznie do psów i kotów, co zostało potwierdzone przez inicjatywę Zoo w Ałmaty.

Lew i inne zwierzęta w zoo.

Trzy opisane przez nas przypadki niewątpliwie są najbardziej emblematyczne, jednak karmy FORZA10 były podawane również innym zwierzętom ze wspaniałymi korzyściami zdrowotnymi. Obecnie prawdopodobnie największym wyzwaniem jest siedmiomiesięczne lwiątko azjatyckie, cierpiące na zniekształcenia szkieletu spowodowane nadczynnością przytarczyc wywołane niedożywieniem. Obecnie trwają badania nad tym czy wspaniała karma FORZA10 Puppy Condro Active, źródło witamin, pierwiastków śladowych, glukozaminy oraz chondroityny, może jako integrator pomóc poprawić jego zdrowie. Jesteśmy pewni, że tak.

Fakty czy rozmowa towarzyska?

„Wszyscy obiecują zdrowie, my je zachowujemy” jest to zdanie, które możesz często usłyszeć przechadzając się po naszych korytarzach. Wiele się mówi na świecie i w sieci, a każdy ma swoją rację. Ale jeśli wszyscy mają rację, to kto się myli? Dlatego właśnie wszystko co mówimy na naszej stronie internetowej zawsze poparte jest faktami, świadectwami i badaniami naukowymi. Z tą samą filozofią, nawet ta niezwykła historia jest udokumentowana zdjęciami, nagraniami video, które pokazują to co może być trudne do uwierzenia.